top of page

Річний звіт про діяльність дошкільного закладу

ЗВІТ

«Казка» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області Чученко Людмили Миколаївни

  1. Звіт завідувача Розумівського комунального дошкільного навчального закладу «Казка» Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області за 2016 – 2017 навчальний рік Чученко Людмили Миколаївни перед педагогічним колективом та громадськістю 02.06.2017 року

  2. Даний звіт підготований на підставі Наказу Міністерства освіти і науки України № 178 від 23 березня 2005 року та «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю».

  3. Мета: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

  4. Завдання звітування:

    1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним закладом;

    2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання рішень у сфері управління навчальним закладом.

  5. Порядок денний:

    1. Звіт завідувача Розумівського комунального дошкільного навчального закладу «Казка» Долинської сільської ради Чученко Л.М. за 2016 – 2017н.р.;

    2. Відповіді завідувача ДНЗ на запитання;

    3. Обговорення звіту завідувача ДНЗ;

    4. Голосування;

    5. Прийняття рішення.

      У відповідності з наказом управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 03.02.2005року «Про запровадження звітування керівників дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів» та на виконання наказу відділу совіти, молоді та спорту Долинської сільської ради  я сьогодні звітую перед педагогічним колективом та громадськістю про проведену роботу 2016 – 2017 навчальні роки.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституція України;

  • Закон України «Про освіту»;

  • Закон України «Про дошкільну освіту»;

  • Закон «Про мови в Україні»

  • Закон України «Про охорону дитинства» № 2402-ІІІвід 26.04.2001р.

  • «Положення про дошкільний навчальний заклад» Постанова КМУ № 305 від 12.03.2003р.;

  • Конвенції ООН про права дитини;

  • Національної доктрини розвитку освіти. Указ Президента України № 347/2002 від 17.04.2002р.

  • Положення про атестацію педагогічних кадрів України зі змінами та доповненнями. Наказ № 930 від 06.10.2010р.

  • «Планування роботи в дошкільному навчальному закладі» Інструктивно – методичний лист МОНУ № 1/9 – 455 від 03.07.2009р.;

  • «Організація освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі». Інструктивно – методичний лист МОНУ № 1/9 – 393 від 10.06.2009р.

  •  Інструкції «Про ділову документацію в дошкільних закладах»

  • «Типового переліку обов’язкового обладнання, навчальних посібників та іграшок» Наказ МОНУ № 509 від 11.09.2002р.

  • А також «Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», «Базового компоненту», «Статуту», Річного плану.

    Розумівський комунальний дошкільний навчальний заклад «Казка» Долинської сільської ради розпочав функціонування у 1968 році, а відновив свою діяльність у 2006 році після капітального ремонту. Сьогодні -  це сучасний заклад освіти, пріоритетними завданнями діяльності якого є:

  1. Забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних особливостей;

  2. Забезпечення соціальної адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу та готовності дітей до навчання у школі;

  3. Надання методичної і консультаційної допомоги сім’ям, залучення батьків до процесу виховання, навчання дитини;

  4. Взаємодія з громадськими організаціями з метою сприяння всебічному розвитку дітей.

      Дошкільний навчальний заклад є першою інстанцією, де реалізовується національна політика в галузі навчання та виховання дітей.

Розумівський комунальний дошкільний навчальний заклад «Казка» організовує освітній процес за пріоритетним напрямком розвиваючого навчання дітей.

Дошкільний заклад працює за 12 – годинним режимом роботи.

Дошкільний навчальний заклад має 2 різновікові групи:

1 група – 3-го і 4-го року життя

2 група – 5-го, 6-го року життя

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 37 місць для дітей 3-6(7) років. У цьому році заклад відвідувало 49 дітей дошкільного віку. Групи комплектуються переважно у червні – серпні. У 2016 році в порівнянні з минулим роком кількість вихованців збільшилась на 8 чоловік.

Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям

   Фінансово – матеріальне зміцнення відбувалося за рахунок бюджетних коштів та позабюджетних благодійних внесків юридичних та фізичних осіб.

    Так у 2016 – 2017 навчальному році завдяки спонсорам ЧП «Капітоненко»  придбано фарбу для проведення поточного ремонту. За кошти Розумівської сільської ради замінено дитячі рушники, частково замінено посуд на харчоблоці, придбано скатерті на дитячі столи для харчування дітей.

    М’яким інвентарем дошкільний заклад забезпечений на 95%, але постільна білизна потребує заміни.

    Таким чином матеріально – технічна база майже залишилася сталою.

   Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів. У 2016 – 2017 навчальному році, під час проведення поточного ремонту на території закладу покладено тротуарну плитку.

    Технічний стан будівлі задовільний.

    Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена. Ігрові та спортивний майданчики, обладнання підтримується у задовільному, безпечному стані. На території відокремлено господарську зону із закритим сміттєзбірником, зону юних натуралістів з ділянками овочевих культур, зелену зону з газонами, квітниками.

    Обладнання майданчиків підтримується у налагодженому стані, безпечне у використанні, про що свідчать акти обстеження, що підписуються на початку навчального року та один раз на квартал встановленою комісією. Пісок в пісочницях замінюється двічі на рік. Прибирання майданчиків і всієї території дошкільного закладу здійснюється щоденно. За потребою здійснюється покос трави, обрізка кущів, сушнику. Сміття збирається у смітники та вивозиться двічі на тиждень. У теплу пору року за спекотної та сухої погоди ділянки поливаються, що відповідає санітарним вимогам утримання території.

    Будівля закладу та територія в нічний час освітлюється, охороняється штатними охоронцями.

У дошкільному закладі працюють 20 працівників. В 2016-2017 навчальному році розпочала роботу медична сестра, та почав здійснюватись підвіз дітей до садочка шкільним автобусом.

   Кількість педагогічних працівників не змінилася (всього 6 педагогів, з повною вищою освітою 2 педагоги, базовою – 4 педагоги) Якісний склад зріс на 10% за результатами атестації та проходження курсів підвищення кваліфікації.

   Плинність кадрів у 2016 – 2017 роках склала 10%.

    Курсову перепідготовку, відповідно до плану, пройшли 100% педагогів.

   Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал, а саме: спеціалістів І категорії – 1, спеціалістів – 5.

  У 2016 – 2017 н.р. відповідно до перспективного плану атестації педагогічних працівників атестувалась Зизкун Тетяна Анатоліївна, яка підвищила свій кваліфікаційний рівень.

   Усі педагоги систематично працюють над вдосконаленням своєї фахової майстерності, відвідують постійно діючі семінари, упроваджують перспективний педагогічний досвід з.

Головною метою дошкільного закладу у 2016 – 2017 році було забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного. розумового й духовного розвитку.

Проблемною темою дошкільного закладу є :

  • Формування логіко – математичної компетентності дітей.

  • Розвиток мовлення дітей через театралізовану діяльність, музичне виховання.

     Наше кредо звучить так: кожна дитина має право на свій особистий  шлях розвитку.

    Освітньо – виховний процес визначає життя дітей та дорослих у дошкільному закладі. Основне його призначення  - соціалізм малюка, адаптація дитини до унормованого існування серед чужих людей, виховання ціннісного ставлення до світу природи, предметів, людей, власного «Я»

Педагоги нашого дошкільного закладу допомагають дошкільнятам:

  • Пізнавати навколишнє життя в його цілісності й водночас різноманітності;

  • Розвивати в дитині відчуття гармонії в спілкуванні з природою та людьми;

  • Виховувати вправність,  умілість;

  • Орієнтуватись у власному внутрішньому житті та житті інших людей.

З метою підвищення теоретичного рівня та професійної майстерності вихователів були проведені консультації:

  • «Пріоритетні напрямки роботи дошкільної освіти»

  • «Принципи активності та його реалізація в Державній Базовій програмі»

  • «Ознайомлення з програмою «Впевнений старт»

Проведена перевірка контрольно – аналітичної діяльності вихователів.

Рівень фахової майстерності, професіоналізм педагогів відслідковувався через:

  • Проведення консультацій;

  • Участь у педагогічних радах;

  • Показові заняття;

  • Колективні перегляди виховних заходів.

    Педагоги активно брали участь у методичних об’єднаннях, різноманітних конкурсах. Вважаємо за доцільне в подальшій роботі з педагогами, які атестуються, проведення самодіагностики педагогічної діяльності.

Педагоги закладу підготували і провели виставку методичних куточків, педагогічної літератури та періодичних видань. Хотілося б наголосити на позитивному впливі даних виставок на рівень професійних знань та умінь педагогічного колективу. Особливо активними у підготовці та проведенні цих заходів були вихователі: Зизкун Т.А., Загута І.Ф.

    Психологічний клімат в дошкільному навчальному закладі сприятливий. Колектив дружній, креативний співчутливий і творчий.

 

    Головним пріоритетом в практиці роботи нашого дошкільного закладу на сучасному етапі є співпраця з родиною: гуманізація стосунків між членами родини та працівниками дошкільного закладу, активне залучення сімʼї до навчально – виховного процесу; свобода вибору батьками дошкільного закладу.

Ми враховуємо, що батьки є основними замовниками та координаторами роботи дитячого садка, і працівники дошкільного закладу підзвітні, насамперед, саме їм.

    Тому у нашому дошкільному закладі використовуються такі форми взаємодії дошкільного закладу та родини:

Колективні:

  1. Батьківські збори спільно з учителями школи та головним лікарем Розумівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

  2. «Дні відкритих дверей»;

  3. Спільні родинно – спортивні свята, ярмарки;

  4. Звіт директора про роботу дошкільного закладу;

  5. Спільні екологічні акції.

 

Групові форми взаємодії з батьками:

Батьківські збори в групах;

  1. Анкетування батьків;

  2. Надання консультацій

 

Індивідуальні:

  1. Консультації практичного психолога Каспірової М.В.;

  2. Консультації вихователяв.

  3. Консультації завідувача Л.М.Чученко.

 

Також використовується наочно – інформаційні методи, такі, як батьківські куточки, інформаційний стенд для батьків,тематичні газети («Обережно – вогонь», «Діти про літо», «правила дорожнього руху», та ін.) запрошення, оголошення,вітання.

   Нового навчального року заплановано влаштувати скриньку пропозицій.

   У співпраці з кожною сімʼєю вважаємо за необхідне допомогти батькам зрозуміти і сприйняти сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які грунтуються на повазі до особистості дитини, її розвитку в процесі різнопланової діяльності.

    На нашу думку, шлях вивчення індивідуальних особливостей дитини починається з сімʼї. В.О.Сухомлинський вважав: «Дитина – дзеркало сімʼї; як у краплі води відбивається сонце, так і у дітях відображується моральна чистота матері і батька». А щоб ця краплина відбивала тільки прекрасне, слід допомогти батькам набути хоча б трохи педагогічних знань.

    Ми прагнемо, щоб атмосфера, яка створена в групах і садочку, остаточно переконувала батьків, що їхніх дітей люблять, на них чекають і хочуть навчити

    І головне – ми намагаємось кожен день дати батькам інформацію не про дошкільнят загалом, а стосовно їхньої  улюбленої дитини

  • Як почувала себе дитина протягом дня;

  • Чим цікавилася дитина, що вдавалося, а що – не дуже;

  • Який мала апетит та ін.

 

    Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоровʼя дітей – важливе завдання дошкільного закладу.

  Серед багатьох чинників, що забезпечують необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, одним з головних, на нашу думку, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізіологічним особливостям дошкільника. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, їжі, діяльності, рухах. Тому режим дня для дітей різного віку в нашому дошкільному закладі враховує:

  1. Тривалість активної діяльності, що відповідає межі функціональної працездатності нервової системи; певну кількість сну для повноцінного відпочинку;

  2. Послідовність та чергування прийому їжі, сну та активної діяльності з урахуванням можливостей організму дитини.

  Психофізичний, емоційний стан дітей залежить від ритму життя, який визначається у дошкільному закладі режимом дня. У нашому дошкільному закладі учасниками навчально – виховного процесу, окрім вихователів, є і інші спеціалісти: соціальний педагог, практичний психолог, музичний керівник. Тому ми склали режим дня та упорядкували міжпрофесійні взаємодії спеціалістів закладу.

  Протягом дня ми намагаємось провести не менше ніж дві прогулянки на свіжому повітрі, а в літній період діти майже весь час проводять на свіжому повітрі, купаються у басейні.

   Залежно від потреб батьків встановлюється режим вільного відвідування дошкільного закладу. При цьому перед батьками висувається умова – піднімати дитину зранку та класти спати ввечері в один і той самий час, щоб не порушувати життєвий ритм. Діти, які не звикли прокидатися в один і той самий час, важче адаптуються згодом до шкільного життя, тому що організм перебудовує свою діяльність на новий біоритм близько півроку.

  Ми вважаємо, щоб виховувати здорову дитину, слід розвивати та корегувати її працездатність. Тому в нашому дитсадку плануються канікули, що відповідає річній динаміці працездатності та попереджає психоемоційні зриви. За нашими спостереженнями у дітей після так званих канікул підвищується пізнавальна активність, знижується руховий неспокій, поліпшується динаміка працездатності та функціональний стан центральної нервової системи.

   Наш дошкільний заклад намагається наблизитися до оптимального режиму, тому розробляється режим окремо взятої групи. Проведення всіх заходів, занять щодня коригуються вихователем. При цьому  враховуються універсальні принципи, що базуються на фізіологічних закономірностях зміни працездатності дитини

  • Поступове залучення до роботи – від легшої до складнішої діяльності;

  • Чергування різних видів діяльності та своєчасна зміна одного виду діяльності на інший,

  • Чітка регламентація діяльності відповідно до вікових фізіологічних особливостей дітей,

  • Створення сприятливих гігієнічних умов.

Плануючи роботу своєї вікової групи, вихователь враховує вимоги програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світи», план і режим роботи дошкільного закладу, графіки роботи музичного керівника та психолога. Режим дня розробляється та затверджується адміністрацією. У ньому визначається: тривалість сну для кожної вікової групи; загальна тривалість прогулянки протягом дня; норми інтелектуальних та фізичних навантажень.

  Таким чином, організація режиму дня у нашому дошкільному закладі передбачає заздалегідь продуману та сплановану систему,що враховує основні фізіологічні принципи працездатності організму, вікові особливості дошкільників.

  Навчально – виховний процес у нашому дошкільному закладі здійснюється відповідно до програми виховання і навчання дітей дошкільного віку «Я у світі» та Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні. У дошкільному закладі провідною є українська мова.

   Учасниками навчально – виховного процесу дошкільного закладу є: діти, педагогічні працівники, технічні працівники та допоміжний персонал, батьки ( особи, які їх замінюють).

   Основною формою організованоі навчальної діяльності дітей у нашому закладі залишаються заняття з різних розділів програми.

   У дошкільному закладі вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові та інші.

  Освітній процес у дошкільному закладі умовно розподіляється на 3 складових блоки.

1.Спеціально організоване навчання у формі занять різного типу: частково -  фронтальні ( більше 15 дітей), переважають -  групові (8 – 15 дітей, система "малих груп» на кількох рівнях засвоєння – диференційоване навчання), індивідуальні (1 – 4 дітей)

   Графік загальнорозвивальної діяльності передбачає 4 види занять: пізнавального циклу, естетичного, музично - ритмічного та розвивального циклу ( індивідуальна робота психолога, використання ігор і ігрових розвивальних завдань, проблемних ситуацій та спеціальних дидактичних матеріалів).

2.Спільна доросло – дитяча ( партнерська) діяльність. У цьому блоці під час спілкування з дітьми дорослий посідає позицію партнера – ініціатора, запрошує дітей до різного роду активної діяльності,власним прикладом та участю демонструє зразки її організації; одночасно дорослий як партнер заохочує та враховує дитячу ініціативу в розгортанні діяльності дітей.

3.Вільна самостійна діяльність дітей. У третьому блоці дорослий перебуває поза межами дитячої діяльності, забезпечуючи розвивальне предметне середовище для вільної діяльності дітей, змінюючи та доповнюючи її відповідно до дитячих інтересів.

  У нашому дошкільному закладі функціонує 2 різновікові групи. Ми намагалися створити нову систему стосунків, побудованих на традиціях «великої сімʼї». Це надає дітям можливість передавати одне одному чималий досвід природним шляхом, а не лише на спеціально організованих заняттях. Кожна дитина виконує в такій « суспільній сімʼї» кілька функцій – вона старша відносно маленьких і маленька відносно старших. Вона навчає одних і навчається в інших, когось захищає, про когось піклується. В різновікових групах легше виховувати в дитині здатність співчувати, гуманність, милосердя, формувати почуття відповідальності

        Важливим аспектом управлінської діяльності мене, як керівника ДНЗ є створення розвивального середовища для реалізації завдань з фізичного виховання, забезпечення здорових і безпечних умов навчально-виховного процесу, запобігання травматизму його учасників.

З метою збереження життя і здоров'я дітей у ДНЗ планово проводяться інструктажі з працівниками відповідно до відомчих інструкцій.

Дошкільний навчальний заклад постійно забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення безпечних та нешкідливих умов утримання, раціонального харчування, умов для фізичного розвитку та зміцнення дітей.

     Організація харчування в ДНЗ здійснювалась на підставі «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006р. № 298/227.

Загальне керівництво і контроль за організацією харчування дітей здійснювався завідуючою ДНЗ, працюючи в тісному контакті з медичною сестрою за такими напрямками:

  • виконання норм харчування, забезпеченість збалансованого вітамінізованого раціону харчування;

  • контроль за якістю, термінами реалізації, правилами збереження продуктів харчування;

  • контроль за дотриманням технології приготування страв;

  • дотримання режиму харчування;

  • контроль за своєчасним зняттям проб, відбором добових проб;

  • контроль за використанням інвентарю згідно з маркуванням;

  • аналіз і контроль за веденням документації по харчуванню (згідно з вимогами інструкції).

  Загальна вартість харчування становить 23 грн.

            Аналіз стану харчування дітей за 2016 – 2017 рік свідчить про таке:

Документація та заходи щодо організації харчування ведуться в повному обсязі відповідно до вимог  «Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах» та циклограми діяльності медичних працівників ДНЗ.

        Норми харчування в основному виконувались, але деякі не в повному обсязі. Причиною є підвищення цін на продукти харчування та зменшення коштів на харчування дітей.

 

     У 2016 – 2017 н.р. продовжилась робота з активного залучення родин до освітньо-виховного процесу. Мету нашого співробітництва з родинами вихованців ми не обмежували якісним виконанням їхнього соціального замовлення щодо нагляду, виховання та навчання дітей. Головним чином у співпраці з кожною сім'єю вважаємо за необхідне допомогти батькам зрозуміти  сучасні гуманістичні ідеї та орієнтири, які ґрунтуються на повазі до особистості дитини, її розвитку.

       Результати анкет для батьків за методикою С.Н. Степанова „Вивчення задоволеності батьків роботою ДНЗ" свідчать про зростання рейтингу ДНЗ серед батьків. Позитивним показником є той факт, що батьки задоволені роботою з розвитку мовлення у дітей, що відповідає пріоритетному напрямку ДНЗ розвиваючого навчання.

      Результативність: активна участь і зацікавлене ставлення батьків до всього, що роблять педагоги, авторитет педагогів і фахівців серед батьків.

 

Проблеми, які потребують вирішення в роботі з батьками:

  1. Підвищення психолого-педагогічної просвіти батьків.

  2. Співпраця з сім'єю у сфері збереження та зміцнення здоров'я дітей.

 

   В нашому дошкільному закладі  спланована та організована робота на виконання розділу II ст. 11 п. 2 Закону України «Про дошкільну освіту», а саме забезпечення соціально-педагогічного патронажу сім'ям, діти яких не охопленні суспільним дошкільним вихованням. На цій основі:

  • створено банк даних дітей, що мешкають в с.Розумівка та Нижня Хортиця ;

  •  виявлені причини не відвідування дітьми ДНЗ та потреби сім'ї в подальшій роботі з дітьми;

  • враховуючи потреби батьків в дошкільному закладі працює соціально-педагогічний патронат;

На черзі до дитячого садка стоїть 82 дитини, на обліку від 0 до 6(7) років 186 дітей.

   Дошкільний заклад здійснює соціально – педагогічний патронат сімей, в яких виховуються діти, що не відвідують дошкільні заклади, з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми та надання консультаційної допомоги сімʼям.

     Педагоги провели облік дітей старшого дошкільного віку, що не відвідують дошкільні заклади що мешкають на території с.Розумівка та Н-Хортиця: через Розумівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини склали списки неорганізованих дітей, побували в їхніх родинах, зʼясували умови, в яких перебувають діти. Соціальним педагогом було складено банк даних дітей, які не відвідують дошкільні заклади, та проведено моніторинг результативності охоплення дошкільною освітою дітей цієї категорії.

     Під час відвідування родин у вересні 2016 року встановили, що з 76 дітей не відвідують дошкільні заклади з різних причин:

  • 52 дітей віком до 3-х років виховуються мамою, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною

  • 30 дітей віком від 3 до 5 років виховуються вдома тому, що 1 дитина часто хворіє, а інших дітей дошкільний заклад не в змозі прийняти за нехваткою місць

     Діти 5(6)років дошкільною освітою охоплені 100%.

     З метою особистісного розвитку дітей вихователі якнайбільше спілкуються з ними, загадують загадки, проводять дидактичні ігри, малюють і ліплять, пояснюють їм різноманітні природні явища, пропонують самостійно позначити способи конкретних дій. Успішність цієї роботи демонструється на Днях відкритих дверей для батьків.

           Система управління в дошкільному навчальному закладі - це система, яка складається з ряду підсистем, її цілісність визначається взаємопроникненням однієї підсистеми в іншу. її специфіка полягає в координації та інтеграції зусиль всіх структурних підрозділів ДНЗ з метою реалізації єдиної освітньої системи. Управління в ДНЗ є ефективним процесом організації діяльності всіх структурних підсистем управління.

 

Стратегічна орієнтація управління була спрямована на:

  • використання нормативно-правової основи, що дає змогу забезпечити як єдність дій всі об'єктів освітнього процесу ДНЗ, так і можливість їх взаємо розвитку;

  • перехід від простого реагування до комплексного прогнозування в управлінських ділах;

  • впровадження програмно-цільового підходу в управлінні ДНЗ;

  • зміна стилю роботи з установки «ініціатива зверху» до установки «ініціатива знизу»;

  • пріоритетність організації всіх компонентів освітнього процесу на розкриття і реалізацію творчої індивідуальності педагога і дошкільника

 

Результати діяльності:

  1. Стабільно зростаючий контингент дітей.

  2. Високий рейтинг ДНЗ серед батьків.

  3. Задоволеність батьків роботою ДНЗ.

 

Завданнями вдосконалення роботи з підготовки до шкільного навчання на наступний період є:

  1. Розпочати роботу з впровадження в освітній процес карт розумових дій та коректурних таблиць за методикою Н.В.Гавриш з метою модернізації підходів в освітній роботі з дошкільниками.

  2. Реалізація завдань з виховання в дітей любові до України, формування рис громадянина української держави, шанобливого ставлення до національних цінностей українського народу, бережливого ставлення до довкілля.

  Річний план за 2016 – 2017 н.р. був реальним, дозволив досягти поставлених цілей. Виконаний на 94%. Проте в організації освітньо – виховного процесу в 2016 – 2017н.р.  залишаються нерозв’язаними такі питання:

  • Незначне місце в плані методичної роботи приділено питанням самоаналізу особистої діяльності педагогів;

  • Вдосконалення контролю за станом розвитку зв’язного комунікативного мовлення дошкільників;

  • Потребує вдосконалення диференційований підхід до проведення організованих занять, дидактичних ігор за рівнями пізнавального розвитку, що забезпечуються розробкою трирівневого програмового змісту занять та дидактичних ігор за високим, середнім та низьким рівнем розвитку дошкільників.

bottom of page